مقصّر خلاف من صدا وسیماست

همه‌ی مغازه‌های آنتن‌فروشی تبلیغ زده بودند که ده شبکه مثل آینه با دستگاه گیرنده‌ی دیجیتالی. وارد فروشگاه شدیم و رسیور حلال را زدیم زیر بغل و با ذوق و شوق اومدیم منزل و ناهار نخورده و نماز نخونده دستگاه رو زدیم به برق هر چه سرچ کردیم حاصلی نداشت و دو تا شبکه را که اون هم  تصویر را جذامی نشان می‌داد  گرفت و لاغیر.

تلفن را برداشیم زنگ زدیم به دکان رسیورفروش، بعد از کلی توضیحات انوری و عملیات انوری حاصل نشد آنچه آرزو بود و آخر سر هم دکان‌دار مسیر منزل را جویا شد که ما هم گفتیم شهرک مدرن باغمیشه که آقا ناراحت شد و گفت از اول بگو نقطه‌ی کور.

رسیور حلال را برداشتیم راهی شدیم خیابان شریعتی. وارد مغازه که شدم فروشنده گفت جنس فروخته شده پس گرفته نمی‌شود. از من اصرار و از او هم انکار که نمی‌شود. بعد از کلی بگو و مگو فروشنده گفت حاجی گوشت را بیار جلو. گوشم را بردم جلو دهانش گفت یک صد تا بزار روش و یه ماهواره بخر و خلاص. اونجا که تو هستی کوره نمی‌گیرد. گفتم آخه!

گفت من برات میارم.گفتم حرام نیست؟ گفت تو  حلالش را نگاه کن.

فردا ظهر زنگ درب منزل به صدا در اومد. رفتم دم در، یکی گفت من را قاسم ماهواره فرستاده برای نصب اومدم. گفتم بفرما گفت قربون دستت بیا بشقاب رو تو ببر  بقیه‌ی وسایل را من میارم. همین که بشقاب را داد دست من، گشتی پلیس سر رسید، دستبند زد به من و...

آقا شما بگویید مقصر منم یا صدا و سیما که نقطه‌ی کور دارد؟ من آبرو دارم جناب سروان، من اصلاً نمی‌دانم شما از کدام هزار دستگاه صحبت می‌کنید. من آبرو دارم.

 من فقط نشر اکاذیب بودم قاچاق ماهواره کدام است؟!

/ 4 نظر / 15 بازدید
میتینگ انلاین

والا حاجی به راست و دروغ این داستان کاری ندارم. واقعیت این است که تعداد بسیاری از کسانی که ماهواره نصب می کنند خودشان خبر چین هستند و به پلیس اطلاع می دهند و می آیند ماه واره را نصب می کنند و این گونه است که هم پولت می رود هم وسیله ات و هم ابرویت (البته در این مملکت) و تازه یک جریمه هم باید بدهی. به هر حال صدا و سیمای ما هزار و یک جور اشکال و ایراد دارد اقا رضا.

کلاغ شورشی3

درود. رفیق موجود بزرگ و محترمی هستی. طنازی. فقط سوال من اینه که مبارزی مثل تو آیا به خاطر فیییل-طریتگ اینقدر نرم و کند و سست شده؟ برندگی های دیروز را گویی نداری. اما به هر حال همچنان از تمام بلاگیست ها به خاطر مبارزاتت و نپرداختن به مشکلات شخصی و ارج نهادن به جامعه ی انسانی و دغدغه های اجتماعی محترم و بزرگ و عشقی.

حمید

آخــــــرش از نوع خارجی اش تهیه می کنی! رفیق!

باکری کلیپ

در باکری کلیپ ببینید: نماهنگ آذربایجان اویاخدی