دوستی

این مطلب را یک دوست ناشناس برایم فرستاده است حیفم اومد شا نخوانده باشید
روزی یک مرد با خداوند مکالمه ای داشت: 'خداوندا! دوست دارم بدانم بهشت و جهنم چه شکلی هستند؟ '، خداوند او را به سمت دو در هدایت کرد و یکی از آنها را باز کرد، مرد نگاهی به داخل انداخت، درست در وسط اتاق یک میز گرد بزرگ وجود داشت که روی آن یک ظرف خورش بود، که آنقدر بوی خوبی داشت که دهانش آب افتاد، افرادی که دور میز نشسته بودند بسیار لاغر مردنی و مریض حال بودند، به نظر قحطی زده می آمدند، آنها در دست خود قاشق هایی با دسته بسیار بلند داشتند که این دسته ها به بالای بازوهایشان وصل شده بود و هر کدام از آنها به راحتی می توانستند دست خود را داخل ظرف خورش ببرند تا قاشق خود را پر نمایند، اما از آن جایی که این دسته ها از بازوهایشان بلند تر بود، نمی توانستند دستشان را برگردانند و قاشق را در دهان خود فرو ببرند.


مرد با دیدن صحنه بدبختی و عذاب آنها غمگین شد، خداوند گفت: 'تو جهنم را دیدی، حال نوبت بهشت است'، آنها به سمت اتاق بعدی رفتند و خدا در را باز کرد، آنجا هم دقیقا مثل اتاق قبلی بود، یک میز گرد با یک ظرف خورش روی آن و افراد دور میز، آنها مانند اتاق قبل همان قاشق های دسته بلند را داشتند، ولی به اندازه کافی قوی و چاق بوده، می گفتند و می خندیدند، مرد گفت: 'خداوندا نمی فهمم؟!'، خداوند پاسخ داد: 'ساده است، فقط احتیاج به یک مهارت دارد، می بینی؟ اینها یاد گرفته اند که به یکدیگر غذا بدهند، در حالی که آدم های طمع کار اتاق قبل تنها به خودشان فکر می کنند!'

هنگامی که موسی فوت می کرد، به شما می اندیشید، هنگامی که عیسی مصلوب می شد، به شما فکر می کرد، هنگامی که محمد وفات می یافت نیز به شما می اندیشید، گواه این امر کلماتی است که آنها در دم آخر بر زبان آورده اند، این کلمات از اعماق قرون و اعصار به ما یادآوری می کنند که یکدیگر را دوست داشته باشید، که به همنوع خود مهربانی نمایید، که همسایه خود را دوست بدارید، زیرا که هیچ کس به تنهایی وارد بهشت خدا (ملکوت الهی) نخواهد شد.

/ 4 نظر / 14 بازدید
arvik

دوباره سلام! متن خیلی جالبی بود ، شاید اگه طمع بهشت نبود مردم این همه به فکر خود نبودند. البته منظورم بهشتیه که میگن اگه بریم توش صبح تا شب میوه می خوریم و با حورالعین بهشتی می پریم ! از نظر من بهشتی که خلاصه بشه در خوردن و خوابیدن و تجری من تحتهاالانهار به هیچ دردی نمی خوره ! بهشت باید لذت بزرگتر و بهتری داشته باشه ما رو برا وارد شدن به خودش راغب کنه .

باراما

سلام. مثل همیشه عالیه و تلنگر میزنه. گاهی اوقات نکرده ها هستند که ما رو غذاب میدن کارهایی که میتونستیم در حق دیگران انجام بدیم ولی غافل شدیم. حضرت علی(ع):خدایا مرا به خاطر تمام کارهای نیکی که درذهن داشتم و نتوانستم عملی کنم ببخش.

arvik

بله ف میدونم . میگن که گلهای بهشت درپای عارفان خار است ف جوینده ی تو را با بهشت چه کار است ؟ مهم اینه که بدونیم خدا در چه شرایطی از ما راضی میشه

میتینگ انلاین

حاجی دزدی هم جفت جفت[نیشخند]