سید ناصرالدین شاه

سید ناصر الدین شاه –فصل نو

تیلیغات زود رس

بعد از سال‌ها دوری از نگارش به ذات ملوکانه اجازه دادند که دوباره خاطرات و مطالب خود را مکتوب فرمایم وجمالی نامی که شبیه شاهزادگان قجر است به جهت پر مویی ابرو حسب دستور میر ماغازا از رفقای گرمابه وگلستان ستونی اراسته ومهیا نموده تا زرین قلم این فخر عالم طنازی شاهانه، ناصر الدین شاه مکتوب کردد تا باعث فیض خلق الله شود و ظلال لله از خوشنودی خلق ا.. خوشنود گرد همی.

 واما بعد در جهنم جلوس فرموده‌ایم در این سال‌ها اوضاع جهنم کمی بهتر شده است خیری از  خیرین مقیم بهشت جهت تور چند حوری نذر کولر گازی کرده و  چون به مقصد رسیده چند کولر گازی در چند محل جهنم نصب کرده . هوا کمی تلطیف شده است .کما فی سابق به ما اجازه استفاده از ماهواره داده نمی‌شود و ما هر‌گاه دلمان بگیرد به سرای نائپلئون رفته ماهواره می‌بینیم البت بگویم که یواشکی به فیس بوک وصل می شویم  هر چند این نیز برای ما قدغن است.

 

این دو هفته ذات ملکانه مشغول رویت و رصد بازیهای اینچئون بود نیم کیلو یا بیشتر گوشتمان آب شد از این همه ناداوریهاآخر نمی‌دانیم چه اصراری هست برای تقویت تیم‌های ورزش که بروند انجا یک داور همه تیم را ببازاند چه بهتر که داور کسیل داریم!! بهتر است این رقیبان جمهوری خواه ما که برای خودشان دولت و دستگی فراهم کرده‌اند به جای کار روی تیم‌های ورزشی روی داور ورزشی کار کنند که نتیجه بهتر عاید شود هر چند برخی مواقع توجیه می‌شود ضعف ورزشکار ما با پوشش داوری فعلا هم مشغول رویت بازی والیبال هستیم که ناگه غلامی از در می‌اید و فریاد می‌زند قربان کپین حمایت از فلانی (فلانی در قدیم معادل م –ر بوده است) برای انتخابات ایجاد شده است می‌فرمایم فلانی کیست عرض می‌کند در گوشتان عرض کنم تا تبلیغات زود رس نباشد! می‌فرمایم این کپین هم شد برای مملکت یک درد سر عظیم، یک روز یکی برمیدارد از اب یخ استفاده می‌کند دیگری از خاک  که البته آن برنامه یخ  در جهنم طرفدار زیادی داشت چند روز جلو در حراست جهنم اجتماع فرمودیم تا اجارزه دادن از آب یخ استفاده کنیم جای شما خالی یخ در بهشت بود. بسیار لذت بردیم ازاین حرکت فهیمانه خودمان مامورین جهنم هم متوجه منظور ما نشدند که منظور خود آب یخ بود نه حمایت از فلان مرض وفلان درد خلاص در گوشمان اسم یک نفر را می‌گوید می‌فرمایم تا جایی که ما می‌دانیم هنوز برای انتخابات یک سالی مانده است مردم شام خورده ی  شب را فردا فراموش می‌کنند این سرمایه گذاری عبث و بیهود می‌نماید تازه آخر بازی گریمور و آرایشگر است  که با بزک و دوزک نقش ایفا خواهد نمود . از انجایی که مردم ما مثل خود ما جمال باز و صورت پرست هستند به ان‌ها تمایل بیشتر خواهند داشت . تازه مگر تبلیغات قبل از انتخابات قدغن نیست؟ عرض می‌کند قربانت گردم کجای کار هستید انواع تبلیغات است که قانونی قانونی است یکی همین بنر‌ها که هر روز خدا در شهر برای این و آن تبریک می‌زنند که رئیس فلان جا شد و نایب رئیس به‌مان جا که این نازل‌ترین است. قربان ارشاد اسلامی هم بروم که دم به ساعت مجوز سایت خبری می‌دهد از مامان پرس گرفته تا دائی نیوز خرجش هم یک عدد رایانه است با یک جوان بی‌کار جویای کار ونام. داستان سهراب که یادتان هست بدست آوردن نام چه بلای سرش آورد بیچاره این جوانان کهقربانی اهداف سیاسی پیران می شوند . اما شیوه دیگر بدست گرفتن پست دولتی مهم است و حال دادن به این و آن. می‌فرمایم مگر حال دادن قدغن نشده است عرض می‌کند فدایت نه ان حال دادنی که مد نظر ملکونه می‌باشد شما بیشتر افکارتان به آن سو هست فکر می‌کنید این هم‌‌ همان است. غضب می‌فرمایم جمله را عوض می‌کند و می‌گوید نمی‌دانم برگزاری سمینار و کنگره و هدیه به فلان مسجد و مدرسه شنیدم گاهی مبنای ارائه کار دولتی به جائی تعداد افرادی است که می‌توانند رای بدهند به همین خاطر است جلو برج مسکونی اسفالت می‌شود اما دهی هزار ساله هنوز هم  جاده خاکی دارد . می‌فرمایم ایا کسی جلو دار این کار نیست زمان ما به ما ایراد می‌گرفتند که ما نظارت نمی‌کنیم عرض می‌کند مثل ناظران مثل خرما بر نخیل است و دست ما کوتاه تا این‌ها را به ناظر بتوان رساند منظور حاصل گشته در همین حال آخرین سرویس را هم بچه‌های  والیبال می‌زنند و ما خوشمان می‌اید از این پیروزی و نمی‌خواهیم این خوشی را باشنیدن جملات این غلام شوم خبر  خراب کنیم به غلام امر می‌فرمایم که کم شود.وما در تنهائی خود کیف می کنیم.  

/ 1 نظر / 16 بازدید
حسین

سلام جالب بود زيبا و دلنشين - اگه دوست داشتيد و حوصله کرديد يه سر به ما بزنيد که خيلي خوشحال ميشيم[گل]