خطای مرغی ، کمبود تخم مرغ

واما بعد

سیاستهای تشویقی

بهتر است به مرغانی که در شبانه روز بیش از یک تخم میگذارند وام خودرو و وام خرید خانه (مشابه آنچه به نخبگان دادهاند) داده شود تا علاوه بر تشویق مرغ ساعی انگیزهای برای سایر مرغان هم باشد و تولید دو برابر شده قیمت کاهش پیدا کند.

بهتر است مرغانی که روزانه سه تا چهار تخم میگذارند از دست مسؤولین ذیربط نشانههای درجه یک کشوری بگیرند اصلاً بهتر است برای برخی ازمرغان کنگره و بزرگداشت گرفته شود تا بدینوسیله از زحمات آنها قدر دانی شود.

به خرو سهای که مرغان شان از تولید بیشتر برخوردار هستند یارانه حمایتی داده شود مثلاً یارانه دون(دانه )و مواد غذایی

سیاستهای سیاسی

بهتر است جایگزینی برای تخم مرغ پیدا شود مثلا تخم شتر مرغ که میتوان با آن برای چهل همسایه املت درست کرد

مضرات تخم مرغ و مشتقات آن مانند املت در برنامههای تلویزیونی گفته شود. مانند برنامه فلان که میگفت" تخم مرغ باعث تأسی سر آقایان وپیری زود رس خانمها میشود ."

 دور از چشم برخیها برای مرغان آهنگ تکنو پخش شود. مطالعات علمی نشان میدهد که این آهنگ هر چه توی درون مرغ است را میریزد بیرون از سایر پرندگان مانند اردک وغاز و کبک هم برای چرخه تولید استفاده شود.

اعلام شود که ما تخم مرغ کافی ذخیره کردیم و در انبار داریم و اگر لازم شد میدهیم بیرون.

کارتون مرغ قهرمان تولید شود .

سیاستهای تهدیدی

به مرغان گفته شود که تخم مرغ چینی در راه است

مرغانی که دو روز در میان تخم میگذارند به کشتارگاه فرستاده شوند.

/ 5 نظر / 16 بازدید
حس سبز

سلام دوست من.وب زیبا و جالبی داری.اگه مایل به تبادل لینک بودی منو بی خبر نذار.مرسی. "دوستدار تو حس سبز"

باران

http://gasedakeshabzade.persianblog.ir

میتینگ انلاین

بسی ههههههههههههههههههههه به لبمان چسباندید. جالب بود. این دختره هنوز هم اینجاست؟

یامور

سلام خوبین؟ خیلی خوشحال شدم که نظرتونو دیدم کاش بازم شما رو تو مرکز میدیدیم واقعا مرکز به شما احتیاج داره یابهتر بگم دانشجویان,چون کسی دیگه اینجا به فکر ما نیست.بازم منتظرتونم

گاهي من

بنده هم چند پيشنهاد دارم: 1) ازاد شدن طرح صيغه در بين خروس ها و احداث خانهء عفاف براي طيور عزيز سريعا به صورت سه فوريتي به مجلس فرستاده شود تا خروس هاي عزيز بتوانند زن هاي بيشتري اختيار كنند و مرغان باروريشان سريعتر صورت پزيرد. 2) مي شود از روشهاي كهريزكي هم براي اعتراف استفاده كرد كه مرغان چرا تخم نمي كنند و يا تخم هايشان را كجا قايم كرده اند؟ 3) راه كار بعدي اين كه متخصصين ايراني با تغيير ژن هاي حيوانات بچه زا آن ها را تخم گذار كنند. شما تصور كنيد اگر گاو تخم بگذارد يا شتر تخم بگذارد كلي از مشكلات كمبود تخم مرغ از بين مي رود. 4) راه كار ديگري كه شايد امكانش كمي سخت تر باشد اما شدني. بنده در مجله اي خواندم چين دستگاهي ساخته است كه وقتي علوفه و يونجه به آن ميدهي خود به خود تبديل به شير مي كند. ما هم بياييم همچين دستگاهي را بسازيم كه ارزن بخورد و تخم بگذارد البته به نظر حقير در صورت امكان اين آخرين راه باشد. چون آن زمان با مشگل جديدي به عنوان بي كاري در مرغان رو به رو مي شويم و ان وقت آقاي رئيس جمهور محترم مجبور است صندوق مهر رضاي ديگري براي حل اين مشگل در بين مرغان عزيز احداث كند. بدرود