مهمان نمایشگاهی

 

مهمان گرسنه

برای عده‌ای این ماه، ماه پر خوری است، برخی یازده ماه قناعت می‌کنند تا دقّ دلی خود را هنگامه افطار بر سر سفره افطاری  خالی کنند.من نمی‌دانم اگر ماه تزکیه است و تهذیب نفس چرا اون سر ماه نفری سه چهار کیلو می‌ذاریم روی وزن و قند و چربی کلسترول وتری گلیسرید و اوره  را بالا می‌بریم.چند ساعتی که نمی‌خوریم عین بازیکن تیم ملی  در زمان وقت تلف شده تازه شروع می‌کنیم به دویدن و آی می‌خوریم ! هنوز هفت  هشت روز  به ماه مبارک مانده حاج فلانی از حقیر آدرس زولبیه بامیه فروش خوب را می‌پرسد و بهم می‌گوید شما نویسنده هستید این چیز‌ها را خوب می‌فهمید !!!!

 

مهمان نمایشگاهی

عده‌ای هم به این  ماه برای ارائه وعرضه آخرین دست آوردهای  علم  چشم وهم چشمی ! نگاه می‌کنند و از همان  روزهای اول شو غذا  راه می‌اندازند و میهمان  دعوت می‌کنند.برای میشل استراگف وژل هشت طبقه وزبان گوسفند در سس یانگومی و هزار کوفت و زهر مار  دیگر  وبا درست کردن این‌ها دهان آبجی شوهر را وا  می‌ذارند از این همه هنر که همه‌اش برای مرد خونه سیصد هزار تومان  البته به همراه پول  تعویض مبلمان  خونه آب خورده و اجر این‌ها ان شا ءا... محفوظ است  پیش حضرت دوست.

 

مهمان قشر آسیب پذیر

و البته اکثریت با مردمی است که آخر این ماه به دلیل تورم باز مجبور به دریافت مساعده می‌شوند. البته اجر این‌ها هم محفوظ است اگر خدا بخواهد.

 

 

 

 

 

ورزش در حاشیه

 

ورزش اصولاً با حاشیه عجین است، اغلب اوقات ما و شما دنبال حاشیه‌های ورزشی هستیم که فک و فراوان می‌توان آن را در ورزشمان پیدا کرد. اما عرض من یک چیز دیگری است؛ «ورزش در حاشیه» که با حاشیه‌های ورزش فرق می‌کند. اگر اهل خبر گردی باشید یعنی دنبال خبر باشید و با خبرگزاری‌‌‌ها و سایت‌های خبری آشنا باشید تا وقتی خبر سیاسی هست خبری از خبر ورزشی نمی‌بینید، اما اگر روزهای تعطیل به این خبر گزاری‌‌‌ها و سایت‌‌‌ها سر بزنید چون خبر سیاسی ندارند خبر ورزشی می‌زنند. حالا از این همه صُغری و کُبری چیدن منظورم این است که ورزش همیشه پشت سیاست بوده و شاید به همین دلیل هم است که ما مشکلات فراوانی در ورزش داریم. شمارا به خدا به این خبر دقت کنید: « تیم جوانان هندبال ایران بدون سر مربی و بازیکن‌های اصلی به جام جهانی اعزام شده و زنگ تفریحی برای تیم‌های  دیگر شده» و یا خبر استفاده از بازیکن دو اخطاره در بازی با عراق که منجر به باخت و حذف تیم ملی فوتبال شد. نمی‌دانم پشت این ورزش کدام سیاست مخرّبی وجود دارد که در حال نابود کردن ورزش است.

اگر سیاسیون ورزش بخواهند کسی را بالا ببرند تا حد پرستش بالا می‌برند اما اگر با کسی مخالف باشند حتماً آن را ناکار می‌کنند و این سیاست در ورزش به ضرر ماست.

اما حاشیه‌های ورزشی چیزهای مفیدی هستند. تیم ملی در اولین بازی تدارکاتی عملکرد خوبی نداشت. به همین دلیل تماشاگر‌‌‌ها به "کی روش" فحّاشی کردن روی آوردند که این چیز بعید و همین طور بدی نیست .اصلاً بیایید فواید فحاشی به مربی تیم ملی را در اولین بازی تدارکاتی باهم آنالیز بکنیم:

اوّلاً فحش دادن آن طوری که برخی فکر می‌کنند چیز خیلی بدی هم نیست و به قول روان‌شناسان نوعی پرخاشگری است که هیجانات را تخلیه می‌کند، به نظر شما فحش دادن بهتر است یاشکستن شیشه و صندلی‌های اتوبوس یا  کشتن یک نفر؟

ثانیاً فحاشی آن هم به مربی خارجی فایده هم دارد. فایده اولش این است که دایره لغات مترجم بالا می‌رود. معلوم است که در کلاس‌های دیالوگ، کلمات زشت و رکیک به کار نمی‌رود و اصولاً مترجم فحش خارجی بلد نیست، اما با این کارِ ِملت، مترجم  می‌رود فحش هم  یاد می‌گیردو اگر خدای ناکرده خارج از کشور یکی بهش فحش داد می‌تواند جواب بدهد و این جواب دادن به نفع همه ماست چون خارجی‌‌‌ها می‌فهمند که جواب فحش، فحش است و این عمل مترجم باعث می‌شود که خارجی جماعت به فکر فحش دادن به ما نباشد چون می‌داند که مقابله به مثل خواهیم کرد.

فایده دوم یک ممیزی است برای دست اندرکاران ورزشگاه‌‌‌ها که تماشاگر نما را از تماشاگر تشخیص بدهند . کسی که فحش بلد نباشد حتماً تماشاگر است اما اون که فحش بلد است حتماً تماشاگر نماست.

فایده سوم و مهم ِ فحش دادن به مربی خارجی این است که گوشی دست مربی بیاید که فکر نکند چون فدراسیون ما ضعیف وبی حال است همه کار می‌تواند بکند، نه برادرم کسانی هستند که اگر ضعیف کاری کنی و نتیجه نگیری حسابت را می‌رسند. فکر نکن ما علی کفاشیان هستیم که فقط بلد باشیم بخندیم. نه ما هم می‌خندیم و هم فحش می‌دهیم.

فایده چهارم هم برای خود" کی روش "است که چند تا فحش آبدار یاد می‌گیرد که اگر کسی بهش فحش داد حدأقل بداند که فحش است و مثل برخی‌‌‌ها نخندد.

وآخر اینکه امروزه فحش درمانی خیلی از مشکلات را حل می‌کند که این امرهنوز در کشور ما جا نیافتاده است.

اعتراف: راستش من هم سوژه سیاسی پیدا نکردم وازاین رو به این مقوله پرداختم!

 

/ 0 نظر / 16 بازدید