وزارت سوانح هوائی ایجاد شود

آسمان ما هم ظاهرا مسئولی ندارد چرا که در کشورهای جهان و حتی افغانستان رسم بر این است که با سقوط  یک فروند هواپیما مسافربری یکی از مسئولین رده بالا ترجیحا وزیر و یا معاون وی استعفا میدهند. در این چند سال اخیر که  ما شاهد سقوط پی درپی هواپیما از انواع مختلفش  بودیم، این قضیه استعفا را ندیده ایم.  نه اینکه خدای ناکرده اینها تعلقی به این پست دارند نه، قضیه چیز دیگری است، این امر دلالت دارد بر اینکه ما کسی را نداریم که در این خصوص احساس مسئولیت کند و سقوط هواپیما را در حیطه وظایف خود بداند. پس در این خصوص ما هنوز بی مسئولیم  واین یعنی  این که ما احتیاج به وزیر سوانح هوائی داریم تا اگر خدای ناکرده باز هم سانحه رخ داد این وزیر استعفا بدهد. کارش هم همین است  تا مردم فکر نکنند مسئولین ما مسئول نیستند ما هم با پیشانی باز  به مردم دنیا بگوییم که  کسی در این خصوص احساس مسئولیت میکند.

پی نوشت یک: در مصاحبههای که قبل از سوانح هوائی معمولا داریم، مثلا: هنگام افزایش بهای بلیط مسئولین افاضه میفرمایند که گروه پروازی هواپیماهای ما از مجرب ترین در جهان هستند. بعد از حادثه هم البته پس از پیدا شدن جعبه سیاه اولین اظهار نظر در مورد علت سقوط هواپیما خطای انسانی بیان میشود. با عنایت به اینکه مسئولین ما قبل از سقوط و بعد از سقوط بی خودی حرفی را نمیزنند، احتمال دارد که خلبانان به جای خود شوفر شاگرد خود را فرستاده باشند. یا مثلا پسرش را گذاشته پشت رول  والا خلبانان ما که مجرب هستند  هواپیماها هم که نو نو است!!

پی نوشت دوم: اینکه در یک روز معین هر سال یک هواپیما در منطقه ارومیه  سقوط خواهد کرد. بهتر است برای سالهای بعدی مردم این روز نحس را بروند نوزده بدر تا شاید  در امان باشند. میگفتند که سیزده نحس نیست نکنند این نوزده بوده و ما خبر نداشتیم. البته از این سقوط سالانه میتوان کلی توریست هم جمع کرد !!

دوم معاونت سی دی شوئی: هر وقت که کمی باد و باران بیاید، شبکههای تلویزیونی ما با مشکل روبرو میشوند. در چند روز اخیر هم شاهد پرش  و گیر کردن تصاویر تلویزیون بودیم. هر وقت سی دی دستگاه دی وی دی ما گیر میکند. یکی از دو قلوها ماموریت شستن آن را به عهده میگیرد. آن روزهادی میگفت: در تلویزیون کسی نیست که سی دیهای کثیف را بشوید مگر آنها بچه ندارند. این پیشنهاد به نظر معقول میرسد، که معاونت سی دی شوئی در صدا وسیما ایجاد، و حتی جا دارد برای کوچک کردن دولت اصلا وزارت سی دی شوئی تشکیل شود تا مردم بتواند برنامههای فاخر صدا و سیما را بدون گیر و پرش ببینند.

/ 2 نظر / 13 بازدید
چوخ سیاسی - باشماق

‌آقای تشویش اذهان عمومی بابا ول کن هواپیما چیه؟ فوقش 70 نفر به آسمان رفتند. در جاده ها که وضعیت خیلی بدتر از آنجاست. حالا سالی یک هواپیما می افتد شما اینجور تشویش اذهان می کنی. دوتا بیافتد چه می کنی؟

ARVIK

سلام! من هم موافقم،بهتره یه چند تا وزیر اضافه داشته باشیم تا امور مملکت بهتر بچرخه! در ضمن یه ندایی به مسافرین هوایی داده بشه تا بلیط برگشت نگیرن، آخه برگشتنی قراره یه جای دیگه پیاده بشن! پولشون حیف میشه