مقام جهانی خط‌خطی کردن

مقام جهانی خط‌خطی کردن2

ما ایرانی‌ها بنابراعلام مرکز جهانی خ.خ (سازمان بین‌المللی حمایت از خط‌خطی شوندگان) رتبه اول خط‌خطی کردن اعصاب را در بین ملل داریم. در دانشگاههای معتبر جهانی استاتید متخصص رشته خط‌خطی کردن اعصاب اغلب مثل‌ها را از کشور عزیز ما ایران می‌زنند. این امثال هم در بخش خصوصی و حقیقی و انفرادی و هم در بخش دولتی و حقوقی مصداق عینی دارند. به عنوان مثال در مهمانی افطار که بیست نوع مربا ارائه می‌شود البته برای تزکیه نفس و با خبر شدن از حال فقرا موجب خط‌خطی شدن اعصاب مهمانان و البته میزبان می‌شود. هیچ آدم عاقل و بالغ نمی‌تواند بیست تکه مربا تناول بفرماید که بعد از آن هم قرار است کلی پلو و چلو و کباب و مرغ بخورد. ولذا مجبوراً به دو و یا سه نوع قناعت (از عوامل تزکیه) می‌کند که موجبات خط‌خطی شدن اعصاب به جهت عدم تناول می‌شود. میزبان هم خودخوری می‌کند که از دست‌پخت من خوششان نیامد همه چیز ماند باید بریزم دور.  از آن بدتر حاج آقای هفتادساله که بنا به توصیه پزشک معالج نباید نوشابه گازدار و شیرین بخورد شیشه نوشابه را خوب تکان می‌دهد تا گاز آن خارج شود و نصف‌به‌نصف با آب قاطی می‌کند و میل می‌فرماید که خدای ناکرده نوشابه نخورده از دنیا نرود. شما اعصابتان خورد نمی‌شود!

از سازمانها داخلی کشور عزیز ما که نقش خط‌خطی کردن عمده و فله‌ای را به عهده دارد صدا و سیما می‌باشد.. در فیلم‌های خارجی انواع تصادف و دزدی ماشین را می‌بینیم که آرتیست فیلم ماشین را وسط بزرگراه رها می‌کند و می‌رود و دنباله ماجرا چیز دیگری می‌شود. مانند کبری‌11 و اما در فیلم‌های پخش شده از صداوسیما همین امر تصادف می‌شود موجبات خط‌خطی کردن منِ بیننده تا جائی که در قسمت آخر دردسرهای عظیم با ترفندهای خاص به قدری در امر تصادف ماشین روی اعصابمان راه رفتند که حضرت عیال در قبال طلب یک استکان چای، قوری را به طرفم پرت کرده و گفت: «قویوسان گؤراخ نه غلط ائلیرلر؟» یعنی حد آخر خط‌خطی شدن که مثل فیلم هیولاها بر اثر در آوردن جیغ تماشگر حد نهایت انرژی منفی را تولید می‌کنند. نه اینکه در عالم حقیقی تصادف کم داریم اینجا هم پرداخت می‌شود. و البته بگذریم از اینکه در فیلم دیگر شاسی‌بلند داماد، دزدی از آب در می‌آید و عروس به آن قشنگی پیش دوستانش کنف می‌شود که خود حقیر تا دو هفته کابوس اون ماجرا را در خواب می‌دیدم . البته ما مقام اول شاسی‌بلند آوری در فیلم‌ها را هم در بین ملل داریم که بماند برای بعد. و از جمله برنامه‌های بسیار اعصاب خردکن که می‌تواند نشان بین‌المللی را اعصاب خرد کنی به دست بیاورد برنامه «کندیمیز» شبکۀ سهند است که به طور نهانی و آشکار با ادا‌های لوس مجری تازه به میکروفون رسیده به فرهنگ روستایی انواع توهین‌ها را می‌کند. البته انرژی بیش از اندازه مجری‌های سهند که فکر می‌کنند همه چیز را اگر با انرژی بگویند مطلوب‌تر است موجبات خط‌خطی اعصاب می‌شود حتی اعصاب رستم دستان مثلا مجری با انرژی می‌گوید: آ (این تکیه کلام اکثر مجری‌های شبکه سهند و به معنی همان آقا است) سیل آمده چه سیلی و با خوشحالی و انرژی تمام ادامه می‌دهد تازه بیست نفر از عزیزان هموطن در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند.

از مصادیق مهم خط‌خطی کردن اعصاب رفتار متکبرانه برخی از مدیران هست که فکر می‌کنند با دریافت حکم مدیریت می‌توانند در مورد همه چیز از نانوتکنولوژی گرفته تا نحوۀ تلقیح مصنوعی گاو هلندی و ایجاد نژاد جدید صحبت کنند و کم نیاورند بگذریم از دروغ‌های متعددی که موجبات خط‌خطی شدن افراد معقول و منطقی جامعه می‌شود.

از آسفالت کردن دو-سه‌بارۀ برخی خیابانها بگیر و بیا تا تعطیلی تمام کارهای فرهنگی درسطح شهر تبریز الا «قوناخ باجی» به دلیل کمبود بودجه و سفر به اصفهان جهت شادی مردم آن خطه با ابزار آذری توسط شهرداری و نبستن کمربند ایمنی و گذاشتن آشغال روی کاپوت ماشین که بعد هم ولو شود در سطح خیابان توسط مردم و قانون مالیات افزوده بر ارزش زیاد خوردن نوشابه و اخذ آن برای شیر خوراندن مردم و البته مسابقه ثانیه‌ها با زیر سوال بردن مدارک دانشگاهی، همه و همه از مصادیق خط‌خطی شدن اعصاب است که حمد و سپاس که در این مقوله موجب شده رتبه یک جهانی را داشته باشیم.

این یادم رفته بود؛ تمام خبرگزاری‌ها و تلویزیون‌های جهان با اشاره به موفقیت تیم مذاکره‌کننده از این تیم تمجید کردند الّا صدا و سیما که در هر برنامه‌ای تا جایی که توانست مذاکرات را زیر سوال برد و چنان وانمود کرد که تیم ما په‌په بودند.  فکر می‌کنید برای چه آنها بهتر از ما می‌دانند که تیم ما برنده از زمین خارج شده.  فقط و فقط برای خط‌خطی کردن اعصاب من و شما و البته آقای ولایتی که آخر سر به مجری گفت اگر شما قصد دارید قبول نکنید نکنید اما واقعیت این است که تیم ما موفق عمل کرد. و شاید این مقال ادامه داشته باشد....

 

 

/ 0 نظر / 37 بازدید