زود رس پرس

 

«زودرس پرس»

از قدیم گفتند دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است. اما اصلا بحث ما این نیست و مشاهده می‌فرمایید در این مثل زودرسی نداریم. آهان یادم افتاد یکی از مشکلات اساسی جامعه‌های امروزی در خصوص رشد، زودرسی بلوغ جنسی است که موجب نگرانی دانشمندان علم روان‌شناسی شده است از جمله علل و عوامل زودرسی بلوغ جنسی تک‌فرزندی، محیط و استفاده از تکنولوژی مانند اینترنت و ماهواره و...

آقا ولمان کن اینجا که کلاس روان‌شناسی نیست اصلا پرداختن به مسائل جنسی بد است یعنی بدآموزی دارد حالا مجبور می‌شوی نشانه‌های بلوغ جنسی را هم بنویسی در روزنامه تخته می‌شود بحث ما چیز دیگری است.

قرار بود از نشانه‌های زودرسی بنویسیم اما نه از زودرسی بلوغ جنسی، ‌ای عزیز بدان از نشانه‌های این نوع زودرسی حاضر شدن فرد غیر آشنا در مراسم عزا و عروسی است عزا را ول کنیم توی عروسی دیده‌اید البته بیشتر عرضم مجلس خانم‌هاست که اهل بزن و بکوب و شادی هستند یک‌نفرغریبه می‌آید طرف عروس فکر می‌کند که از فامیل داماد هست و طرف داماد هم فکر می‌کند فامیل عروسه و هر دو طرف بهش می‌رسند در این ایامی چنین افرادی نه طرف داماد هستند و نه طرف عروس بلکه کاندیدای مجلس می‌باشند. پس از نشانه‌های ده نه ماه مانده به انتخابات حضور غریبه‌های اطو کشیده در عزا و شریک غم معزا شدن والبته در شادی و شریک شادی اون را نمی‌دانم چی می‌گن مثلا مشادا شدن.

پی‌نوشت این پارگراف: به غریبه‌ها اطمینان نکنید و از دست آن‌ها خوراکی نگیرید ممکن است نمک‌گیر بشوید و مجبور بشوید به غریبه رای بدهید

اگر زمانی دیدی که برخی از القاب الکی به برخی از افراد از طرف ادارات و سازمان‌ها و شهرداری‌ها داده می‌شود بدان که حدود ده ماه یا کمترمانده به انتخابات اولا همه دکتر و یا مهندس می‌شوند. که این در بین کاندید‌اها عمومی است. اما برخی به لطف دوستان مسئول از هر دو جهت اداری و مسئول در برابر رای ملت به عناوین چون دبیر علمی «شار سوم بلبرینگ و چالش‌ها و نقش شار‌ها در تعطیلی کارخانه»، «دبیر علمی و عملی نقش‌نگار بر روی سیگار»، «دبیر علمی زبان زرگری» و یا عضو هیت امنای خانه جد دهم ماغازا منصوب می‌گردند. و به این وسیله با لطف دوست مسئول سر زبان‌ها می‌افتند.

از نشانه‌های دیگر زودرسی تبلیغات انتخاباتی رشد قارچ‌گونه سایت‌های خبری است اگر دقت فرموده باشید در این چند ماه اخیر سایت‌های خبری با عناوین«تبریز دو سه روز آینده» تبریز در مه نه این اسم فیلم است «تبریز پسین فردا» «تبریز و برادران» تبریز و پسران «،» تبریزگستر آتیه‌ساز خبر «و» پرس زنان «اینو پرس کن»، «من پرس»، «تو پرس» و «پرس تو پرس» «مرم پرس» دایر شده و به جرگه مطبوعات الکترنیکی اضافه شده که در پس هر یک از آن‌ها یک کاندیدا خوابیده است

پی‌نوشت این پاراگراف: هرگونه تشابه اسمی از عدم اطلاع نویسنده بوده به دلیل سرعت بالای مجوز‌ها بوده و این احتمال هست که امروز صبح سایت‌های با این نام مجوز گرفته باشند.

از نشانه‌های دیگر زودرسی تبلیغات انتخابات با توجه به احتمال استانی شدن انتخابات شکل‌گیری مقیم‌های تبریز است. عرض می‌کنم مقیم‌سازی یعنی چی، همین دیروز دوستی بسیار ارزنده با حقیر تماس گرفته بود و می‌گفت می‌خواهم دوستان روستای قوری‌کند را دورهم جمع کنم عرض کردم شما‌ها که همش سه خانوار بودید و دو خانوار آن به تهران و شما به تبریز کوچ کردید در ثانی من که اهل بلفه تیمور هستم و ما خودمان مقیمستان داریم فرمود آشنایی به غیر از تو ندارم راستش می‌خواهم کاندیدا شوم و بلاخره باید یک تشکل سیاسی داشته باشم عرض کردم مقیمستان تشکل سیاسی است؟ ومن بعد خواهیم دید. «... ‌های. مقیم تبریز».... ‌های مقیم تبریز «... ‌های مقیم تبریز....»

پی‌نوشت این پاراگراف: می‌توانید به جای نقطه‌چین نام روستا‌ها و شهرستان‌ها را جایگزین کرد. مانند «بلفه تیموریهای مقیم تبریز»

و اما از نشانه‌های زودرسی تبلیغات بی‌خوابی و خواب‌آلودگی اصحاب رسانه و خبر می‌باشد. هر یک از دوستان ما در این ایام کم‌خوابی دارند چرا که ساعت دو نصف شب یکی از این کاندیداهای احتمالی زنگ زده و دوست ما را از خواب بیدار می‌کند و بسیار صمیمی خوش و بش می‌کند و آدرس دوستی می‌دهد که پسرم با دختر خاله پسر تو در آمادگی غیر انتفاعی با هم همکلاس هستند تا بیای بگویی که مگر کلاس مخلوط هم داریم یک ساعت در باب آزادی برای شما سخنرانی می‌کند و آخر هم التماس دعا دارد با این حرف «من که پول ندارم امیدم به حمایت اگاهانه شماست»

واما ایراد گرفتن و انتقاد از دیگران ارائه گزارش، آش نذری غذای نذری اس‌ام‌اس مربوط به دکتر شریعتی با نام خود عضو کردن خافاخاف* در وایبر و تانگو و... از نشانه‌های زودرسی تبلیغاتی است آیا تبلیغات زودرس انتخابات مانند زودشکوفه دادن درختان که بعدا سرمازده می‌شوند و یا زودرسی بلوغ جنسی که باعث مشکلات رفتاری می‌شود، باعث مشکلات می‌شود یا نه، جای آن در این وجیزه نیست و انشالله در آینده آفات زودرسی انتخابات به قلم همین نویسنده منتشر خواهد شد.

 

*خافاخاف معادل فارسی ندارد.

/ 0 نظر / 20 بازدید