متحول شدیم

راستی من شنیدم که برخی از سازمان‌های ضداطلاعاتی درخواست خرید این سریال‌ها را دارند تا بتوانند برای به حرف در آوردن زندانیان متهم از آنها استفاده کنند. از بس بد ساخته شده‌اند و اعصاب را به کل بهم می‌ریزند که اگر کسی را اجبارکنند که سریال‌های طنز را ببینند حتما تا قسمت دوم همه چیز را لو می‌دهند و این یعنی تحول در ساخت سریال!!

البته یک تحول اساسی هم در مردان آهنین به وجود آمده بود. به غیر از بر و بچ‌های قدیمی و دائمی یک نفر هم بنام جلالی از دوزدوزان هم آمده بود و این یعنی تحول نسبت به سال قبل. سال قبل فاطمی بود اما امسال جلالی!!

دوم کاهش درصد تلفات جاده‌ای: امسال خدا را شکر از پارسال تلفات جاده‌ای کمتر شده بود. اما رمز این کار در چه بوده است؟ البته بالا رفتن فرهنگ رانندگی و تلاش مضاعف پلیس یک طرف قضیه بود و طرف دیگر که مربوط به وزارت راه بود که طرف مهم هم همین طرف است. سال گذشته در راه‌های کشور تغییر و تحول اساسی نداشتیم به غیر از باز گشائی تونل‌های شیبلی و امثالهم، اما در همین وزارت راه یک قضیه مهم اتفاق افتاده بود و آن این‌که وزارت‌راه، وزیر نداشت که هیچ، سرپرست وزارت راه هم دو شغله بود. و این تحول عظیم در وزارت راه باعث کاهش تصادفات جاده‌ای شده بود.

چه ربطی دارد عرض می‌کنم. ما ایرانی‌ها اگر بالای سرمان رئیس نباشد خیلی خوب و راحت کار می‌کنیم‌. اصولا رئیس روسا هستندکه کار را خراب می‌کنند. می‌آیند یک نظر غیرکارشناسی را به مجموعه تحمیل می‌کنند و اجبار می‌کنند که باید انجام شود. ما هر کجا رئیس نداشته باشیم بهتر کار می‌کنیم. اگر ما دنبال تحول اداری هستیم بهتر است روسا را جمع کنیم.

 سوم معاون گردشگری کشور از نهایی‌‌شدن آمار سفرهای نوروزی خبر داد و گفت: با ثبت بیش از ۱۶۲ میلیون نفر - سفر برای نوروز امسال، تعداد سفرهای نوروزی مردم در کشور ۳۱ درصد رشد کرد.

ما همه‌ش هفتاد میلیون نفر جمعیت هستیم که طبق معمول نصف‌مان مهمان نصف دیگرمان هستیم، یعنی می‌شود 35میلیون. که اگر رفت و برگشت این‌ها را حساب کنیم می‌شود همان هفتاد میلیون. فرض کنیم یک بار هم اون‌وری‌ها اومدند این‌ور (همان خاله بازی). می‌شود 140 میلیون. باز هم بیست میلیون کم داریم. دروغ که نیست این مسئول گزینش شده است سرش برود دروغ نمی‌گوید. یا آمار، آمار چینی است بالا و پائین می‌زند. یا این‌که هر نفر از هر تعداد استان که رد شده، سفر برایش ثبت شده است؛ از تهران تا تبریز مثلا 5 استان، می‌شود پنج سفر! برای هر نفر که آن‌وقت آمار درست می‌شود!! یک احتمال ضعیف هم این‌که شاید اکثر آمارگیرها لوچ بودند و دو بار شمرده‌اند، یا اون یک نفری که آمار را تایپ کرده لوچ بوده. اما مهم این است که در سفر هم به کوری چشم دشمنان آمار رفته بالا!

/ 2 نظر / 14 بازدید

بزرگداشت " ابــوذر قفقـــاز در تبریز برگزار می شود...